April 6, 2021
US/Eastern timezone

Participant List

78 participants

First Name Last Name Affiliation
Aaron Jacques Oak Ridge National Laboratory
Alberto Monetti INFN
Alexander Gottberg TRIUMF
Andras Zsakai Centre for Energy Research
Anju Poudel LANL
Balázs Faragó
Bernie Riemer
Carl-Christian Meyer JGU Mainz - Department Chemie; Helmholtz Institut Mainz
Christiaan Vermeulen Los Alamos National Laboratory
Claudio Torregrosa
Dali Georgobiani FNAL
Dan Wilcox STFC
DANIEL BLANCO-LOPEZ UKRI - STFC - ISIS
Daniel Lyngh
Davide Bernardi ENEA
Drew Winder Oak Ridge National Laboratory
Elias Pulliam Los Alamos National Laboratory
Ellen O'Brien Los Alamos National Laboratory
Elvis Domínguez-Ontiveros ORNL
Eric Jiang University of Bristol
Eric Pitcher Los Alamos National Laboratory
Erik Iverson ORNL
Fausto Casaburo La Sapienza & INFN Roma 1
Fernando Mota Laboratorio Nacional de Fusión, CIEMAT, 28040, Madrid
Fernando Sordo Balbín Consorcio ESS-Bilbao
Ferran Boix Pamies TRIUMF
Francesco Saverio Nitti ENEA
Francois Plewinski DAES designs targets: www.daes.pro
Francois-Xavier Nuiry CERN
Frederique Pellemoine Fermilab
Gioacchino Miccichè ENEA
Hiroki Okuno RIKEN Nishina Center for Accelerator-based Science
Igor Remec ORNL
Irene Leal
Isaac Earle TRIUMF Laboratory
Izabela Szlufarska University of Wisconsin - Madison
Jacob Medina LANL
Jian Gao Facility for Rare Isotope Beams, Michigan State University
Jianqi Xi University of Wisconsin-Madison
Jiao Lin ORNL STS
Joel Risner ORNL
Jorge Linde ESS- BILBAO
Joseph Tipton ORNL STS
Justin Mach Oak Ridge National Laboratory
Justin Weinmeister ORNL
Kavin Ammigan Fermilab
Keith Woloshun Los Alamos Natioonal Laboratory
Kristel Ghoos ORNL
Kumar Mohindroo ORNL
Leighton Coates ORNL
Lianshan Lin Oak Ridge National Laboratory
Luca Egoriti TRIUMF
Lukas Zavorka ORNL
Marco Calviani CERN
Matthew Balafas
Maurizio Bonesini Sezione INFN Milano Bicocca/ Dipartimento di Fisica G. Occhialini
Michael Strong ORNL
Mike Fitton STFC - Rutherford Appleton Lab
Mike Parkin STFC (RAL, UK)
Min-Tsung Kao ORNL
Nadia Sellami
Neelam Pradhan Oak Ridge National Laboratory - Second Target Station
Nicolas Misiara CEA Paris-Saclay
Nithin Panicker UT battelle
Octavio González-del Moral Consorcio ESS-Bilbao
Patrick Hurh
Peter Rosenblad ORNL
Phillip Drechsel
Raffaello Sobbia Paul Scherrer Institut (PSI)
Robert Zwaska Fermilab
Saulius Kaminskas ORNL
Sujit Bidhar Fermi National Accelerator lab
Thomas Miller ORNL
Vitaly Pronskikh Fermilab
Vivek Rao Oak Ridge National Laboratory
Yine Sun
Yong Joong Lee ESS
Yuefeng Qiu Karlsruhe Institute of Technology